Promocja gabinetu stomatologicznego - porady

Ania Maricka
January 15, 2024

Czemu właściwie służy marketing stomatologiczny? Czy tylko do promocji swojego gabinetu stomatologicznego? A jeśli pracujesz w czyjejś klinice - warto się promować?

Marketing dla stomatologów w sieci to dzisiaj podstawa promocji i rozpoznawalności. Niezbędny dużej klinice jak i dentyście działającemu samodzielnie. Pomaga dotrzeć klientom do naszych usług. Można być niesamowitym specjalistą z najlepszym gabinetem, ale w dzisiejszych czasach, co z tego, jeśli nikt nie jest w stanie do niego dotrzeć?

Marketing dla dentystów jest potrzebny, aby zdobyć nowych pacjentów, utrzymać aktualnych, zdobyć zaufanie i renomę. Przymierzasz pokazać światu swój talent dentystyczny, ale masz pewne obawy? Pomożemy Ci je rozwikłać.

Prowadzić samodzielnie czy skorzystać z usług „Promocja gabinetu stomatologicznego”?

Do promocji gabinetu stomatologicznego wystarczy google dentystyczne czy lepiej sięgnąć po poradę eksperta? Cóż, ten temat rozwinęliśmy w naszym artykule, do którego odnośnik znajdziesz tutaj – Marketing dla dentystów samodzielnie – czy to możliwe, i jak to osiągnąć. Jako że prowadzimy współpracę z dziesiątkami dentystów, ten temat przewija się w naszej branży regularnie. Postanowiliśmy szczegółowo opisać doświadczenia naszych klientów, którzy podejmowali się lub wciąż podejmują marketingu “na włąsną rękę”.

Czego możemy się spodziewać prowadząc marketing w gabinecie stomatologicznym?

Celem prowadzenia marketingu stomatologicznego jest między innymi zwiększenie rozpoznawalności marki oraz umożliwienie pacjentom szukającym pomocy – drogi do Ciebie. Bez znaczenia czy chodzi o jedną osobę czy całą klinikę stomatologiczną, cel jest ten sam. Popularnym sposobem na zdobycie zaufania są opinie pacjentów. Tutaj może spotkać nas niespodzianka w postaci niezadowolonego klienta. Niekoniecznie dana osoba poinformowała nas o swoich wątpliwościach podczas wizyty, za to bardzo dobrze opisała to w sieci. Najważniejsze w takiej sytuacji jest zachowanie spokoju. Dobra agencja podpowie jakie kroki podjąć w takiej sytuacji.Wbrew pozorom, nawet największe oszczerstwa i kłamstwa „zasługują” na kulturalną odpowiedź wyjaśniającą pomyłkę. Pamiętaj też, że opinie w Google są jedynie jedną ponad 50 możliwości, które oferuje panel Google Moja Firma. Czy wiesz, że jakość i ilość odpowiednich zdjęć w Twoim profilu Google My Business może mieć większy wpływ na Twoją pozycję w wyszukiwarkach, niż opinie?

Marketing dla dentystów nie będzie składał się z samych pozytywów, należy być przygotowany również na jej ciemne strony. Ze wszystkim można sobie poradzić, a dobre podejście do złej sytuacji jeszcze bardziej pokaże, że można nam zaufać.

Google dentystyczne

Wyszukiwarka Google jest bardzo popularna wśród pacjentów szukających diagnozy. Często musimy się tłumaczyć dlaczego prawda jest inna niż w Internecie. Google to również nasz sprzymierzeniec pomaga dotrzeć do nas. Prowadząc marketing w gabinecie stomatologicznym warto mimo wszystko zaprzyjaźnić się z wyszukiwarką, a dla pacjentów uzbroić się w cierpliwość i wytłumaczyć proces leczenia. Aby dowiedzieć się czego potrzebuje Twoja strona aby rankingować, wykorzystaj aktualną promocję, i odbierz bezpłatny audyt SEO dla strony internetowej Twojego gabinetu.

Udostępnić swój wizerunek?

Jak najbardziej, dentysta nie jest anonimowy, wcześniej czy później spotka się z pacjentem. Warto zainwestować w sesję w studio fotograficznym. Aby pokazać, że jest się dentystą nie trzeba być do zdjęć ubranym w fartuch. Garnitur wygląda elegancko i świadczy o Twoim zaangażowaniu. Pacjent lubi wiedzieć do kogo się udaje. Jeśli wcześniej zobaczy Twoje zdjęcie lepiej Cię zapamięta.

Promocja gabinetu stomatologicznego

Na marketing gabinetu stomatologicznego składa się wiele rzeczy: strona internetowa, social media, merytoryczne teksty, zdjęcia. Jeśli zadbasz o to wszystko będziesz na dobrej drodze do sukcesu. W dzisiejszych czasach nawet najmniej spodziewana się marka, która niegdyś mogła w ogóle nie myśleć o marketingu w Internecie, teraz z niego korzysta. Pacjenci coraz częściej szukają usług stomatologicznych w sieci, warto wyjść im naprzeciw.

Wybierając dentystę przyjmuje się dwie wytyczne: ranking w sieci i wśród znajomych “w realu”. Mało tego, pierwsze ma wpływ na drugie i odwrotnie. Działając w e-marketingu branży stomatologicznej rozwijamy swoją promocję w środowisku zewnętrznym. Warto więc zainwestować w dental clinic marketing, aby nadać swojemu nazwisku markę.


Dlaczego warto prowadzić promocję gabinetu stomatologicznego?

Nawet gdy mamy wystarczającą ilość klientów, warto zabezpieczyć się na przyszłość. Nigdy nie wiadomo kiedy otworzy się kolejny gabinet blisko naszego. W takiej sytuacji, większość z lekarzy dopiero myśli o stworzeniu marketingu dla dentystów, a budowanie marki w sieci trwa minimum rok. Mając już gotową podstawę, możemy szybko zacząć działać, aby zabezpieczyć się od niechcianych sytuacji – już na wstępie.

Co jest potrzebne do stworzenia marketingu dla dentystów?

Aby rozpocząć i kontynuować marketing gabinetu stomatologicznego, potrzebne są materiały – zdjęcia, wideo, teksty. Warto zebrać ich jak najwięcej, by mieć co użyć w kryzysowej sytuacji. Nawet jeśli zbierzemy pokaźną ich ilość, nie zwalnia to nas z bieżącego robienie zdjęć czy wpisów. Ważna jest świeżość i aktualność w działaniu.

Zaczynamy od kserowania certyfikatów, zrobienia zdjęć gabinetu oraz sesji portretowej, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie odwiedzającego, który obejrzy naszą stronę. Dobry tekst o gabinecie powinien zainteresować czytelnika i zawierać najważniejsze informacje o usługach. Jeśli nurtuje Cię promocja gabinetu stomatologicznego, chciałbyś dowiedzieć się więcej, napisz lub zadzwoń do nas przez dział Kontakt.

Porozmawiajmy o Twoich pomysłach i planach na temat marki stomatologicznej
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.